Hemoroidy Vám mohou znepříjemnit život

Máme je všichni, ale problémy s nimi má jen někdo. Patří ale mezi častý problém, se kterým lidé nechodí k lékaři a to z velmi prostého důvodu. Stydí se a bojí. Většinou lékaře navštěvují, až je problém opravdu nesnesitelný. Pokud patříte právě mezi tu skupinu lidí, překonejte své obavy a navštivte lékaře. Je mnoho způsobů léčby, která Vám […]

Máme je všichni, ale problémy s nimi má jen někdo. Patří ale mezi častý problém, se kterým lidé nechodí k lékaři a to z velmi prostého důvodu. Stydí se a bojí. Většinou lékaře navštěvují, až je problém opravdu nesnesitelný. Pokud patříte právě mezi tu skupinu lidí, překonejte své obavy a navštivte lékaře. Je mnoho způsobů léčby, která Vám může pomoci. Zbavte se bolesti nadobro a netrapte se doma na záchodě. Pokud přeci jen chcete začít podnikat nějaké kroky sami a zatím k odborníkovi nejít, pak je základ změnit stravu, protože právě ta má velký vliv na Vaše potíže. Jezte hodně vlákniny. Najdete ji hlavně v ovoci a zelenině. Je to důležité pro měkčí stolici. Také Vám může pomoci lněné semínko. Velmi účinné a příjemné jsou také sedací koupele v odvaru z dubové kúry, která je k dostání v lékárně.

Důležitá je zdravá strava

Hemoroidy Vám mohou způsobit velmi bolestivé vyprazdňování. Jestli s nimi v budoucnu budete mít potíže, to nikdo nedokáže říci s jistotou. Ale hraje svou roli hodně genetika a Váš životní styl a strava. Takže pokud máte v rodině někoho, kdo na ně trpí, měli byste si dávat pozor a dodržovat zásady zdravé životosprávy.