Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/kozni-onemocneni.cz/kozni-onemocneni.cz/wp-settings.php on line 472 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/kozni-onemocneni.cz/kozni-onemocneni.cz/wp-settings.php on line 487 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/kozni-onemocneni.cz/kozni-onemocneni.cz/wp-settings.php on line 494 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/kozni-onemocneni.cz/kozni-onemocneni.cz/wp-settings.php on line 530 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/kozni-onemocneni.cz/kozni-onemocneni.cz/wp-includes/cache.php on line 103 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/kozni-onemocneni.cz/kozni-onemocneni.cz/wp-includes/query.php on line 21 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/kozni-onemocneni.cz/kozni-onemocneni.cz/wp-includes/theme.php on line 623 Kožní onemocnění » Lupenka a její léčba

Lupenka a její léčba

Léčba lupenky pomocí mastí:

S léčbou lupenky by se mělo začínat velmi opatrně – nejlépe podle hesla „nestřílet kanónem na vrabce“. Pokožka je citlivá na agresivní zákroky, je třeba tedy vše dobře rozmýšlet.
Štíhlá stehna
Příprava na boj s lupenkou

Nejdříve by měly být odstraněny šupiny z nejpostiženějších míst, aby mi účinné látky mohly působit přímo tam, kde mají. K tomu lze použít například přípravky obsahující kyselinu salicylovou – nejlépe ve formě krému. Kdo je nesnášenlivý vůči kyselině salicylové, nemusí zoufat. Olejové koupele pomáhají totiž také.

Vnější ošetření pomocí mastí

Na to navazuje vlastní vnější ošetření – zde existuje mnoho prostředků
nejlepší cviky na břicho
Dehet

Již více než 100 let jsou chronické kožní nemoci ošetřovány dehtem. Substance obsažené v dehtu potlačují jak přílišné dělení buněk a rohovatění kůže, tak záněty. Navíc dehet tlumí svědění. Dehet však není určen na začervenalá nebo mokvající místa a už vůbec ne pro těhotné ženy, kojící ženy nebo kojence. Pozor též na záhyby kůže, kde se dehet může zadržovat, to samé platí pro genitálie. Šampóny a další kosmetické produkty již nesmí dehet obsahovat

Dithranol

Také tato účinná látka má už nějaký ten čas v lékařské praxi za sebou: od roku 1916 reguluje základní problém lupenky – přílišné dělení buněk. Dithranol také blokuje imunitní reakce způsobující zánětlivé reakce.
l-carnitin diskuze
Největší nevýhodou dithranolu je, že vše zabarvuje do hněda. K dlouhodobé působení (12 – 24 hodin) se tedy lékaři uchylují jen v těch nejvážnějších případech, kdy je kompletní zhnědnutí pokožky už jen okrajová záležitost. Zpravidla se nanáší dithranol jen na 10 - 20 minut a pak se zase smyje.

Nedávno se na trhu objevil preparát Micanol. Výrobce slibuje, že se již nic nezbarví a pokud ano, bude možné mast smýt vlažnou vodou.